Reach Out and Read

Reach Out and Read ir bezpeļņas organizācija, kas maziem bērniem nodrošina veiksmes pamatu, iekļaujot grāmatas pediatriskajā aprūpē un iedvesmojot ģimenes kopīgi lasīt.

Vislabā var ietekmēt bērna nākotni pirmajos piecos dzīves gados, kad notiek kritisks lēciens ātrai smadzeņu attīstībai, kas citur nenotiek. Bērni, kuri agrīnā bērnībā dzird mazāk vārdu, sāk attīstīties skolēniem lēnāk nekā viņu vienaudži un nekad nevar tos panākt.

Kad ģimenes skaļi lasa saviem maziem bērniem, viņi var iegūt labāku dzīves sākumu. Pateicoties nepārspējamai piekļuvei ģimenēm ar maziem bērniem Reach Out and Read medicīnas pakalpojumu sniedzēji nodrošina grāmatas bērniem no agras bērnības līdz viņi sāk mācīties. Kas ir vēl svarīgāk, viņi mudina ģimenes lasīt skaļi un sadarboties ar saviem zīdaiņiem, maziem bērniem un pirmsskolas vecuma bērniem katru dienu.

Reach Out and Read efektivitāte ir atzīta Amerikas Pediatrijas akadēmijā, kur ir ieteikts,ka agrīnās lasītprasmes veicināšana ir būtiska pediatrijas aprūpes sastāvdaļa. Organizācijas programma ir gan rentabla, gan uz pierādījumiem balstīta: pētījumi liecina, ka šī programma rada biežāku lasīšanu mājās, paātrinātu vārdnīcu un kritisko smadzeņu stimulāciju.

Labdarbības organizācija cien daudzu donoru saistības, kas ir sadarbojušās ar viņiem, lai paplašinātu jau sasniegto. Reach Out and Read šobrīd ir nacionāla organizācija, kas pašlaik apkalpo 4,7 miljonus bērnus un viņu ģimenes Amerikas Savienotajās Valstīs, no kurām puse ir no zemiem ienākumu ģimenēm.

Sniedzot maziem bērniem pamatu veiksmei, Reach Out and Read cinās ar ienākumu nevienlīdzības ietekmi.

Reach Out and Read tika dibināta 1989. gadā un tās pirmā programma bijas Bostonas slimnīcā (tagad Bostonas medicīnas centrs). Līdz 2001. gadam Reach Out and Read izplatījās visās 50 štatos, un gandrīz 1500 vietas izplatīja 1,6 miljonus grāmatu gadā.

Šodien, Reach Out and Read partneri izplata 6,9 miljonus grāmatu gadā ar vairāk nekā 5800 programmās. Programma šobrīd nodrošina katru ceturto bērnu, kas šajā valstī dzīvo nabadzībā, un katru gadu turpina pieaugt ar uzskatu, ka kādu dienu Reach Out un Read modelis būs daļa no katra jaunā bērna pārbaudēm.