KaBOOM!

KaBOOM!

KaBOOM! ir valsts bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir dot visiem bērniem bērnību, kuru viņi ir pelnījuši, piepildītu ar aktīvām spēle, lai viņi varētu augt un attīstīies patikamajā apkartnē. KaBOOM! strādā, lai panāktu balansētu un aktīvu iesaisti katra bērna ikdienas dzīvē, jo īpaši tiem, kas Amerikā cieš no nabadzības. Viņi to dara, radot lieliskas vietas spēlēm, iedvesmojot kopienas, lai veicinātu un atbalstītu spēlēt un virzītu nacionālo diskusiju par spēļu nozīmi veselīgas un produktīvas dzīves veicināšanā.

Problēma ir tāda, ka Amerikas bērni spēlē mazāk nekā jebkura iepriekšējā paaudze. Daļēji tas ir tāpēc, ka bērni vecumā no 8 līdz 18 gadiem tagad pavada gandrīz pusi no savas dienas ekrānu priekšā, nevis aktīvi piedalās spēlē. Tikai viens no četriem bērniem katru dienu saņem 60 minūtes fiziskās aktivitātes vai aktīvi spēlē.

Sakarā ar to palielinājušies arī aptaukošanās rādītāji, uzvedības traucējumi. Pēdējo 30 gadu laikā aptaukošanās rādītājs bērnu vidū ir trīskāršojies, un 2011.gadā spēles samazināšanās bija saistīta ar pašnāvību, kas četrkāršojās pusaudžu vidū, kuri ir jaunāki par 15 gadiem, kā arī pieauga depresija un satraukums bērniem un jauniešiem. Un, protams, skolās rodas vairāk incidentu ar klases uzvedības problēmām, no bērnu emocionālajiem uzliesmojumiem līdz problēmām, kas mijiedarbojas ar vienaudžiem un skolotājiem.

Organizācija KaBOOM atrada risināšanu dotajai problēmai: solījums spēlēt.

Bērni, kuri ikdienas dzīvē iesaista aktīvas spēles, labāk tiek galā ar skolas priekšmetiem, kļūst labāki komandas spēlētāji un attīstās kā radoši domājoši cilvēki – un viņi daudz vairāk spēj pildīt šīs prasmes pieaugušā vecumā.

Tāpēc KaBOOM! ir veltīts, lai visiem bērniem bija dotas aktīvas spēles, ko viņi ir pelnījuši, ar vecāku un pārēo brīvprātīgu palīdzību, lai nodrošinātu bērniem iespēju spēlēt katru dienu jebkurā vietā.

KaBOOM! uzskata, ka spēlei ir svarīga nozīme visiem bērniem, jo visa zinātne apstiprina, ka spēlēm ir būtiska nozīme bērna kopējā veselībā, attīstībā un labklājībā. Turklāt spēle var palīdzēt risināt neatliekamas problēmas, kas skar mūsu sabiedrību.